O klubie

Klub w swoim zamiarze jest pretekstem do integracji mieszkańców wsi Jemiołów oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu, grając bądź kibicując drużynie. Dlatego z założenia staramy się wystawiać do gry zawodników związanych z naszą wsią. Jednak, gdy rodzimi zawodnicy nie mogą wystąpić, niejednokrotnie posiłkowaliśmy się osobami trochę mniej związanymi z Jemiołowem.

W związku z tym, że klub jest amatorski, staramy się grać z reprezentacjami i klubami niewystępującymi regularnie w polskich ligach. Jak się jednak okazało nasza inicjatywa jest jedną z pionierskich i nie mieliśmy z kim grać. Dlatego z czasem toczyliśmy rozgrywki z oficjalnymi klubami (dla nich jako sparing), które występują na co dzień w meczach klasowych, okręgowych, czy ligowych. Jest to obopulna korzyść, gdyż dla nas to rozrywka, a dla przeciwników trening na „żywej” drużynie. Chętnie bierzemy udział w turniejach, z których udało nam się przywieść pokaźny zbiór pucharów i innych nargód.

Historia

Pierwszym rozdziałem w naszej historii jest spontanicznie zorganizowany mecz „Żonaci na Kawalerów” we wrześniu 2008 roku, którego zamiarem miało być rozstrzygnięcie, która część jemiołowskich panów gra lepiej w piłkę nożną – ci starsi co staneli już na ślubnym kobiercu, czy młode, jeszcze nie żonate pokolenie, lecz luźne formy reprezentacji Jemiołowa w piłce nożnej przejawiały się dużo wcześniej niekiedy pod nazwą Mgła – poniżej najstarsze zdjęcie zawodników Jemiołowa zrobione z okazji meczu z Korytami.


Mecz cieszył się tak dużą popularnością wśród mieszkańców Jemiołowa, że co jakiś czas takie starcie odbywa się po dziś dzień. Starcie wygrała drużyna kawalerów 4:2 (2:0).

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Jemiołowa wrześniowym meczem i aprobatą zawodników, w październiku 2008 r. powstaje zamysł utworzenia drużyny piłkarskiej. Jednak musiał on przez jakiś czas dojżeć.

I stało się! w grudzniu 2008 roku ogłoszono powstanie Amatorskiego Klubu Piłki Nożnej Mgła Jemiołów z inicjatywy J. Ostrowskiego i J. Galasa. Na specjalnym zebraniu wybrano następujące osoby funkcyjne:

Kierownik drużyny Łukasz Wesołowski
Skarbnik Łukasz Szkudlarek
Trener Jerzy Ostrowski
Kapitan drużyny Radosław Malak

Od tamtej pory klub tylko się rozwijał. W lutym 2009 r. przy pomocy radnego Stanisława Droba, rady sołeckiej, anonimowego sponsora, daroczyńcom wrzucającym pieniądze do klubowej puszki oraz składkom drużyny, zostały zakupione profesjonalne stroje piłkarskie, siatki na bramki, piłki i torby na sprzęt treningowy. Zaczęły się odbywać treningi.

Warto jeszcze wspomnieć, że 8 kwietnia 2009 roku zagraliśmy swój pierwszy oficjalny i z prawdziwego zdarzenia mecz z Deltą Smardzewo jako goście, który niestety przegraliśmy 3:0, a pierwszą bramkę zdobył Marcin Paszkowski w maju 2009 roku w Sieniawie w meczu z Iskrą Łagów.

I tak oto powstała nasza drużyna.

Kategorie artykułów

Sponsorzy

  • Firma PUL Karataj
    Pana Tomasza Karataja z Niedźwiedzia

Kanały

RSS
Copyright © Kacper Ostrowski for Mgła Jemiołów
Powered by WordPress